Landstingslistor för vänsterpartiet i Norrbotten

Landstingslista för Kiruna (Kiruna/Gällivare valkrets)
1. Sten Stridsman, Kiruna
2. Janette Henriksson, Gällivare
3. Ylva Eriksson, Kiruna
4. Ove Haarala, Gällivare
5. Martin Olsson, Kiruna
6. Ann-Christine Lehtipalo, Gällivare
7. Agneta Heikkilä, Kiruna
8. Erland Söderberg, Gällivare
9. Kurt Sundkvist, Kiruna
10. Henrik Lehtipalo, Gällivare
11. Lisbeth Dunbäck, Kiruna
12. Lars Pikkarainen, Kiruna
13. Siv Henriksson, Kiruna
14. Arne Bengtsson, Kiruna
15. Harriet Pekkari, Kiruna
Landstingslista för Gällivare (Kiruna/Gällivare valkrets)
1. Ove Haarala, Gällivare
2. Ylva Eriksson, Kiruna
3. Janette Henriksson, Gällivare
4. Sten Stridsman, Kiruna
5. Ann-Christine Lehtipalo, Gällivare
6. Martin Olsson, Kiruna
7. Erland Söderberg, Gällivare
8. Agneta Heikkilä, Kiruna
9. Henrik Lehtipalo, Gällivare
10. Lisbeth Dunbäck, Kiruna
11. Kurt Sundkvist, Kiruna
12. Siv Henriksson, Kiruna
13. Lars Pikkarainen, Kiruna
14. Arne Bengtsson, Kiruna
15. Harriet Pekkari, Kiruna
Landstingslista för Piteå älvdals valkrets
1. Bernt Wallström, Arjeplog
2. Gunnel Sandlund, Piteå
3. Rolf Pettersson, Piteå
4. Elisabeth Bramfeldt, Arjeplog
5. Lars-Åke Andersson, Älvsbyn
6. Viveka Sundkvist, Älvsbyn
7. Kenneth Lundström, Piteå
8. Ann-Sofi Holmström, Älvsbyn
9. Harry Nyström, Älvsbyn
10. Maria Holmquist-Ek, Piteå
11. Gösta Turesson, Piteå
Landstingslista för Luleå valkrets
1. Monica Carlsson
2. Ingmari Åberg
3. Glenn Berggård
4. Kati Jääskeläinen
5. Daniel Nilsson
6. Britt-Mari Forsman
7. Folke Sundberg
8. Christoffer Hurtig
9. Nina Berggård
10. Mikael Larsson
11. Annika Sundström
12. Börje Lööw
13. Ulrika Lundberg
14. Bertil Bartholdson
15. Marita Kenttälä
16. Folke Tuneström
17. Lena Jakobsson
18. Hans Pettersson

Landstingslista för Östra valkrets
1. Simon Fors, Pajala
2. Marianne Jakobsson, Överkalix
3. Bo Goding, Kalix
4. Päivi Ylisirkka, Övertorneå
5. Pekka Hyötälä, Haparanda
6. Anna Kumpula-Kostet, Pajala
7. Lena Fors, Kalix
8. Sven Nordmark, Överkalix
9. Monica Perdahl-Täikkö, Haparanda
10. Pirkko Heikkilä, Pajala
11. Stefan Åström, Kalix
12. Kristina Olofsson, Överkalix
13. Monica Grönberg, Haparanda
14. Carin Hansson-Henriksson, Kalix
15. Eva Persson, Överkalix
16. Mikael Larsson, Överkalix
17. Christina Snell-Lumio, Övertorneå
Landstingslista för Boden/Jokkmokks valkrets
1. Monika Sundström, Jokkmokk
2. Bo Engström, Boden
3. Tina Aghajari, Boden
4. Bo Englund, Boden
5. Katarina Palm, Boden
6. Gunnel Notelid, Boden
7. Kati Jääskeläinen, Luleå
8. Maria Holmquist-Ek, Piteå

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Vänsterpartiet Norrbotten